ePaveldas
 
 
Didinti šriftą. Mažinti šriftą.

Klaipėdos apskrities viešoji  I.Simonaitytės biblioteka

  Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka 2010 m. atšventė jubiliejinę 60 m. įsikūrimo sukaktį. Per savo gyvavimo metus biblioteka siekė būti nacionalinės kultūros bei paveldo saugotoja, tenkinanti regiono informacinius poreikius, užtikrinanti teisę į informaciją, raiškos laisvę, teikianti galimybę visiems ir kiekvienam regiono gyventojui naudotis bibliotekos informaciniais ištekliais.

  2006 m. pastačius naują I. Simonaitytės biblioteką, ji tampa vienu ryškiausiu kultūros centru ne tik Klaipėdoje, bet ir visame regione. Biblioteka yra metodikos centras apimantis Tauragės, Kretingos, Klaipėdos, Jurbarko, Pagėgių, Šilutės, Skuodo, Šilalės rajonus.

  I. Simonaitytės biblioteka atlieka ne tik pagrindines socialines funkcijas, bet yra ir svarbi bendruomenei susibūrimų, renginių vieta. Ši biblioteka, viena iš penkių apskrities bibliotekų Lietuvoje, yra įvertinta už savalaikę ir reikšmingą transformaciją – iš knygų šventovės tampant gyvybingu ir atviru kultūros židiniu, kultūros paveldo skaitmeninimo bei informacijos centru.

  Bibliotekoje saugomi poetų: keturvėjininko Salio Šemerio, Pauliaus Drevinio asmeniniai fondai, filosofo Alfredo Tytmono rankraščių ir  knygų rinkinys, profesoriaus kalbininko Antano Salio itin vertingų senųjų leidinių kolekcija. Kraštotyrininkas Bernardas Aleknavičius bibliotekai padovanojo vertingą  knygų kolekciją ir fotoarchyvą, o muziejininkas Dionyzas Varkalys – Atgimimo laikų periodikos rinkinį. 2010 m. bibliotekai perduotas AdM archyvas iš Vokietijos. 

  Nuo 2010 m. biblioteka dalyvauja projekte „Virtualios elektroninio paveldo sistemos plėtra" (VEPS). Bibliotekos indėlis į bendrą Kultūros paveldo objektų aruodą - 8000 suskaitmenintų kultūros paveldo objektų. Didžioji dalis objektų Bernardo Aleknavičiaus  kolekcijos negatyvai bei nuotraukos, puikiai atspindintys Klaipėdos praėjusio amžiaus, septinto – devinto dešimtmečio gyvenimą: scenos iš Klaipėdos dramos teatro spektaklių, įvairių asmenybių portretai, miesto gatvės, pastatai, šventės, uostas, laivyba, skulptūrų parko kūrimo momentai ir kt.
Skaitmeninamas ir Klaipėdoje leistas laikraštis „Raudonasis Švyturys" (1945-1950) bei jūrlapiai iš kapitonų Žydrūno Naujoko bei Povilo Barono kolekcijų.

  

 
 
Projektas „Virtualios elektroninio paveldo sistemos plėtra“ įgyvendintas pagal VP2 Ekonomikos augimo veiksmų programą
Projektas „Lietuvių literatūros klasikos kūrinių perkėlimas į elektroninę erdvę“ įgyvendintas Ekonomikos augimo VP3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ lėšomis